The Vampyre
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The Vampyre

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ulead Gif Animatör - Banner Yapmak İçin (Resimli anlatım)

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
begumtarhanbeta
Administratör
Administratör
begumtarhanbeta

Yaş : Kayıt tarihi : 14/09/08 Mesaj Sayısı : 1170 Nerden :

Ulead Gif Animatör - Banner Yapmak İçin (Resimli anlatım) Vide
MesajKonu: Ulead Gif Animatör - Banner Yapmak İçin (Resimli anlatım)   Ulead Gif Animatör - Banner Yapmak İçin (Resimli anlatım) I_icon_minitimeC.tesi Ekim 18, 2008 9:36 am

Ulead Gif Animatör - Banner Yapmak İçin Ulead Gif Animatör programıyla animasyonlu farklı efektlerde yazı-banner hazırlayabilirsiniz.
Bu programla hareketli Gif Animayon formatında yazılar hazırlamayı anlatacağız.

Program menüsünden sırasıyla File-New sekmesini tıklıyoruz,karşımıza aşağıdaki ekran çıkacak.Siz çalışmanızı hangi boyutlarda hazırlamak istiyorsanız değişiklik yapabilirsiniz,ben default ayarda bırakıp 468x60 Pixel'de bıraktım ayarı.Eğer arka planı (back-ground) transparan-renksiz bırakmak isterseniz aşağıdaki ekranda gördüğünüz seçeneklerden Fully Transparent seçeneğini seçili yapın.
Ulead Gif Animatör - Banner Yapmak İçin (Resimli anlatım) Gifanim18li
OK. butonuna tıklayınca karşımıza beyaz bir ekran çıkacak,biz hemen sol menüden aşağıdaki resimde de gördüğünüz "T" işaretli butona basıp bu boş ekrana yazmak istediğimiz yazımızı yazıyoruz.
Ulead Gif Animatör - Banner Yapmak İçin (Resimli anlatım) Gifanim27eq
Karşımıza çıkacak ekran aşağıdaki resimdeki gibi olacak,hemen boş-beyaz bölüme yazımızı yazıyoruz,bu bölümde yazınızı kalınlaştırabilir-rengini belirleyebilir-boyutunu azaltıp-çoğaltabilirsiniz.Yazımızı yazıp ekranda gördüğünüz OK butonuna tıklıyoruz.
Ulead Gif Animatör - Banner Yapmak İçin (Resimli anlatım) Gifanim38zo
Şimdi program ekranında en altta "T" şeklinde gözüken "Add Banner Text" butonuna tıklıyoruz
Ulead Gif Animatör - Banner Yapmak İçin (Resimli anlatım) Gifanim47vq
İşte işin en can alıcı noktasındayız ,açılan bu bölümde yazımıza dilediğimiz efekti verebiliriz,bu işlemi aşağıdaki resimde gördüğünüz "Efekt" butonuna tıklayıp açılan menüden çeşitli efekt seçeneklerinden dilediğimizi seçerek yapacağız.Yine aynı resimde gördüğünüz "Neon" butonuna tıklayıp açılan bölümdeki Neon yazısının yanındaki kutucuğu işaretli hale getirip yazımızın çevresine parlak neon efekti verebiliriz.Bu bölümde karşınıza bir yazı metni daha çıkacak bu yazının üzerine gelip mause'a basılı tutup sağa-sola ayar yaparak diğer yazıyla aynı konuma getiriyoruz.
Ulead Gif Animatör - Banner Yapmak İçin (Resimli anlatım) Gifanim55kc
Üst resimde gördüğünüz "Start Preview" butonuna basıp çalışmanızın önizlemesini yapabilirsiniz.Çalışmanızı tamamladıysanız aşağıdaki resimde işaretli gözüken OK butonuna bastığınız zaman hemen hemen yanında size 2 seçenek verilecek,siz resimde gördüğünüz "create as İndividual Objects" sekmesini tıklıyorsunuz.

Ulead Gif Animatör - Banner Yapmak İçin (Resimli anlatım) Gifanim65bo
Aşağıdaki resimde gördüğünüz,program ekranında en altta-soldaki Play butonuna basıp yine çalışmanızı izleyebilirsiniz
Ulead Gif Animatör - Banner Yapmak İçin (Resimli anlatım) Gifanim70uv
Artık çalışmanızı hareketli Gif Animasyon olarak kaydedebilirsiniz.{File-Save As-Gif File}
Ulead Gif Animatör - Banner Yapmak İçin (Resimli anlatım) Gifanim82ch
http://fulltimewe.eniyiforum.org

Ulead Gif Animatör - Banner Yapmak İçin (Resimli anlatım)

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası